Výmena distribučného elektromera môže ohroziť automatizované posielanie údajov do OKTE

 

Spomenutá situácia platí pre celé Slovensko. Aktuálne sa ale týka hlavne Západného Slovenska, kde spoločnosť ZSD mení distribučné elektromery za model Sanxing – SX5A2 a ADD – NP73. A tiež Stredného Slovenska, kde spoločnosť SSE-D pristupuje k výmene svojich distribučných elektromerov za nový typ Iskraemeco MT880.

Je možné, že tento nový elektromer Vaše súčasné zariadenie resp. poskytovateľ služieb nebude vedieť diaľkovo odčítavať, čo by znemožnilo plnenie Vašich zákonných povinností. Keďže služby v tejto oblasti spoločnosť ANDIS ponúka už roky množstvu fotovoltaických elektrární, na podobné situácie sme vždy pripravení a máme pre Vás riešenie.

Naše zariadenie ACM14-RG v prevedení GPRS aj Ethernet preverené štátnou skúšobňou, dokáže odčítavať údaje zo všetkých typov distribučných elektromerov a neustále pridávame podporu ďalších. Podobne ako v prípade modelu Iskraemeco MT880, kde SSE-D naše zariadenie ACM14-RG dokonca uvádza ako vzorové vo svojom oficiálnom návode, ako tieto nové elektromery diaľkovo odčítavať.

Vieme teda zaistiť plnú funkčnosť posielania údajov do OKTE aj po výmene distribučného elektromera a ponúknuť komplexné riešenie pre výrobcov elektriny z OZE aj pre MDS prostredníctvom nášho systému M.E.D.

Ak Vás táto ponuka zaujala, neváhajte a kontaktujte nás. Detailnejšie informácie o našom systéme M.E.D. a službách nájdete na webe www.e-metering.sk

© ANDIS 2024. Design and programming by Soyamedia