Systém na GPS monitoring vozidiel ANDISmonitor

etthv

 

  • EXTRÉMNY PARAMETER: Počet klientov, veľkosť aplikácie a množstvo spracovávaných údajov v prevádzke 24 hodín denne
  • OBLASŤ PÔSOBENIA: Telematika
  • SEKTOR HOSPODÁRSTVA: Doprava
  • KLIENT: Obchodní partneri
  • ROK: 2000
  • VEDÚCI PROJEKTU: Ing. Tomáš Falb

Monitorovanie vozidiel má v našej firme tradíciu od roku 1998 a stalo sa jednou z našich kľúčových činností.

Nikdy nezabudnem na môj prvý dojem, keď sme po prvý raz naživo testovali prototyp nášho systému, na ktorom sme pracovali dlhé mesiace v podmienkach, kedy takmer nič nebolo dostupné. Sedel som v aute, ktoré bolo monitorované z nášho vývojového oddelenia. Zaparkovali sme. Po telefóne nám povedali, kde je naše auto – ulicu a približne aj číslo. Ešte že sme parkovali – sedelo to. V tom čase to bol trochu šok.

Je to už takmer jeden a pol desaťročia a za ten čas sa veľa zmenilo. Dobre si spomínam aj na prvé kontakty s potenciálnymi zákazníkmi, poisťovňami, bezpečnostnými službami. Vôbec nevedeli o čom hovoríme. Niektorí si mysleli, že nič podobné ani nemôže existovať, a keby aj, nebolo by to na nič dobré a ľudia by ani nechceli byť sledovaní. Trochu to pripomínalo situáciu, keď kedysi dávno po prvých úspešných pokusoch s „lietajúcimi strojmi“ ktorýsi predstaviteľ ministerstva obrany vyhlásil na ponúknutú spoluprácu, že si sotva vie predstaviť niečo menej potrebné pre armádu ako nejaký lietajúci stroj...

A aká je situácia dnes? Viaceré bezpečnostné služby prevázkujú pult centrálnej ochrany založený práve na monitorovaní vozidiel, poisťovne Vám niektoré vozidlá bez GPS monitoringu vôbec nepoistia a zákazníci majú možnosť si vybrať z takmer neprebernej palety množstva ponúk rôznych zariadení a služieb na všetkých možných úrovniach funkcií, kvality a ceny.

Náš ANDISMonitor prešiel za tie roky mnohými skúškami času, technologickými úpravami a generačnými zmenami. Dnes je poskytovaný ako služba vo viacerých krajinách a má tisíce klientov. Na našich serveroch nepretržite bežia naše vlastné aplikácie, zbierajú a spracúvajú údaje z tisícov mobilných jednotiek a ukladajú ich do databázy. Používateľ sa k údajom svojich vozidiel dostane z ktorého koľvek miesta na svete, kde má prístup k internetu a v priebehu niekoľkých sekúnd si vie zistiť údaje, ktoré ho najviac zaujímajú.

Technické informácie o projekte

 

© ANDIS 2024. Design and programming by Soyamedia